DĚLÁME SILNICE BEZPEČNĚJŠÍ

Úprava povrchů

Potřebujete poradit s vaším dopravním projektem či dopravním značením?

Napište nám

Protismyková úprava Tyregrip

Bezpečnostní protismyková úprava ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu snížením počtu, nebo snížením následků dopravních nehod. Zklidňuje dopravu na místních komunikacích. Je vhodná na místech se zvýšenou frekvencí chodců. Další možností uplatnění jsou nebezpečná místa, jako např. zatáčky, prudké sjezdy, nepřehledné úseky a místa s častým výskytem dopravních nehod, či přechody pro chodce.

Jde o protiskluzovou povrchovou úpravu vozovky, která se skládá z dvousložkového epoxidového pojiva a kalcinovaného bauxitu. Skládá se z epoxidového pojiva a bauxitového kameniva frakce 1-3 mm. Poskytuje dobře strukturovaný povrch obvykle o tloušťce 5 mm. Životnost protismykového nátěru Tyregrip je závislá na stupni dopravního zatížení. Při standardním provozu vydrží funkční 5 let. Tyregrip je barevně nejstálejším systémem, jelikož namísto žuly, která je barvená na červeno, používáme bauxitové kamenivo, které je červené, tudíž se nebarví a stálost barvy je zde neměnná. Požadovaný optický efekt zvýraznění nebezpečných úseků je tak nejdelší. Tyregrip dle laboratorních zkoušek ve všech parametrech překračuje požadované hodnoty.

Základní funkcí nátěru Tyregrip je protismyková úprava povrchu – zdrsnění kamenivem. Směs lze snadno aplikovat na asfaltové a betonové povrchy. Je snadno rozeznatelný svým červeným zbarvením. Protiskluzový systém je vhodný všude tam, kde je potřeba zajistit větší bezpečnost silničního provozu. Poskytuje vysoké hodnoty tření a je odolný vůči opotřebení vlivem dopravního provozu. Kromě základní funkce úpravy – zvýšení drsnosti a tím zkrácené brzdné dráhy, zlepšuje stabilitu vozidel v nebezpečných úsecích a opticky na tyto úseky upozorňuje. Zvyšuje adhezi kol při styku s vozovkou a tím zvyšuje bezpečnost silničního provozu.

Výhody nátěru Tyregrip:
– překračuje minimální požadavky protismykových vlastností a hloubky struktury povrchu,
– teplem zpracovaný chemický materiál, který je odolný vůči ropě, palivům a posypovým solím,
– brzdnou dráhu vozidla zkrátí za mokra při 50 km/h o 10 metrů, při 60 km/h o 14 metrů,
– zvyšuje stabilitu v nebezpečných úsecích,
– opticky upozorňuje na nebezpečný úsek díky červenému zbarvení.

Ochrana a ošetřování pomocí emulzí 

Naše společnost má k dispozici ve světě osvědčené a léty prověřené emulze. Námi používané produkty slouží k regenerací povrchů nebo k jejich konzervaci po broušení.

  • Produkt Reclamite

    Jedná se o produkt lídra amerického trhu, firmy Golden Bear Oil. Tato vodou ředitelná malténová emulze penetruje do povrchu vozovky, kde obnoví původní chemické vlastnosti asfaltové směsi a vrátí vozovce již ztracenou pružnost. Díky tomu, zakonzervuje povrch před degradací, utěsní ho před vodou a navrátí mu vzhled nového povrchu.

    Nejvhodnější použití je pro:

– vozovky do dvou let, než se začnou objevovat trhliny (významně oddálí vznik trhlin a vystupování kameniva),
– starší vozovky bez větších poruch (vrátí povrchu elastické vlastnosti a prodlouží jeho životnost),
– nedostatečně zhutněné povrchy při pokládce.

  • Produkt BORNIT – Fertigschlämme – uzávěr pórů 

    Je vyroben na bázi modifikované asfaltové emulze s minerálními přísadami. Používá se jako stěrka uzavírající póry na asfaltových plochách na vozovkách, parkovištích apod. a k povrchovému uzavření asfaltových obrusných a nášlapných vrstev vozovek.
    Je vhodné k opravám zestárlých asfaltových a betonových povrchů. Neobsahuje rozpouštědla a je šetrný k životnímu prostředí. Po aplikaci je okamžitě ošetřená plocha vodou nepropustná a sjízdná.

Naši partneři

Napište nám ještě dnes

Souhlasím se zpracováním osobních údajů *
Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.